capture

Eyl 25

capture2-635-x-200

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Karadeniz Konteyner Zirvesi 10-12 Eylül 2014 tarihleri arasında Odesa’da düzenlendi. Karadeniz Konteyner Zirvesi; konteyner taşımacılığı ile ilgili olan lojistik şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin ve CEO’larının, yükleyicilerin, hatların, liman operatörlerinin, hat acentelerinin, forwarder’ların, hükümet temsilcilerinin verimli iletişimi için fırsatlar sağlamayı amaçlamaktadır.
Karadeniz Konteyner Piyasasını, örneğin Karadeniz’deki konteyner limanlarındaki prosedürleri, bölgeler arasındaki kara taşımalarının gelişimini, konteyner yüklemeleri sırasındaki gümrük formalitelerinin optimizasyonu gibi konuları katılımcılara birebir anlatmak için sektörden birçok hat, liman yetkilileri ve uzmanlar yer aldı.

Türkiye’nin Karadeniz piyasasındaki yerini anlatmak için bu konferansa China Shipping Türkiye’den Hakan Aktaş konuşmacı olarak katıldı. Kendisi Türk ekonomisinin son birkaç yıldaki gelişimini bazı istatistiki rakamlarlar ile sundu. Ayrıca, Karadeniz bölgesindeki konteynerize edilmiş ithalat ve Ihracat dengesini ve yine bu bölgedeki liman verimliliğini açıklamaya çalıştı.
China Shipping Türkiye adına, Karadeniz piyasasında eskisinden daha çok yer alacaklarının da sözünü veren Aktaş, Karadenizde Pazar paylarının artacağını ve China Shipping’in büyüyen payını yeni servisler ile destekleyeceklerini belirtti.