1

Ara 05

Başkan Yardımcısı Wang Xiuping’in eşlik ettiği Büyükelçi Yu Hongyang ,Bolu Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.
19 Nisan, Ticaret Müşaviri Zhu Guangyou’nın eşlik ettiği Büyükelçi Yu Hongyang, Türkiye’nin Başkenti Ankara ve en büyük şehri olan İstanbul’a yakın mesafede bulunan Türkiye’nin önemli şehirlerinden Bolu’ya gitmişlerdir ve burada Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etmişlerdir. Söz konusu ziyarete Sorumlu Müdürümüz ve aynı zamanda Türkiye’deki Çinli Şirketler Birliği (TCSID) başkan yardımcılığı görevini yürüten Wang Xiuping da eşlik etmiştir.
Büyükelçi Yu Hongyang; ekonomik, ticari ve aynı zamanda kültürel paylaşım ve karşılıklı alışverişin ikili ilişkilerin anlamını güçlendirirken Türkiye’nin tanıtımında da önemli rolü olduğunu vurguladı. Güzel bir doğaya, benzersiz bir konuma, gelişmiş hayvancılık imkanlarına ve iyi bir kentsel gelişime sahip bir şehir olan Bolu’nun aramızdaki işbirliğini daha da ileri seviyelere taşıyarak Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilere gelecek dönemlerde büyük katkılarda bulunacağına inanmaktayız dedi.
Belediye Başkanı Yılmaz Büyükelçi Yu’nun Bolu’ya gerçekleştirdiği ziyaret için teşekkür ederek Çin ile Türkiye arasındaki yerel iletişime yönelik Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin ilgisi ve katkılarını yakından görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir. Bolu şehir yönetimi, çevrenin korunması, temiz enerji imkan ve kaynaklarının geliştirilmesi, yaşanabilir şehir inşası alanlarında Çin ile işbirliği imkanları ile ilgilenmekte ve Bolu Şehrini bir turizm şehri, spor şehri ve üniversite şehri haline getirmeyi hedeflemektedir.
China Shipping Genel Müdürü Wang Xiuping Türkiye’nin hızlı kalkınması, güçlü yönleri ve avantajlarından bahsederken China Shipping’in COSCO ile birleşmesi sonrasında konteyner alanında dünyada dördüncü, Dökme Kargo birinci sıraya yükseldiğimizi ifade etmiş ve ortak kaynaklara yönelik bağlantının güçlendirilmesine yönelik Bolu’nun ulaştırma ve nakliye merkezi konumundan ve lojistik avantajlarından faydalanarak Türkiye’deki girişimciler ile ekonomi ve ticaret konularında fikir alışverişinde bulunmuştur.