May 04

Büyükelçi Yuhong Yang ve Genel Müdürümüz Wang Xiuping Düzce Valisi ve Belediye Başkanı ile bir araya geldiler.
20 Nisan, Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yuhong Yang ve ekonomi ve ticaret Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Zhu Guangyao’nun eşliğinde Türkiye’nin Düzce Şehrine bir ziyaret gerçekleştirerek burada Düzce Valisi Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile bir araya gelmişlerdir. Genel Müdürümüz ve aynı zamanda Türkiye’deki Çin Şirketleri Birliği (TCSID) başkan yardımcılığı görevini yürüten Wang Xiuping, Düzce İlinin İş Dernekleri ve Kuruluşları ve Türkiye’deki Çinli Şirketler Birliğine bağlı girişimciler ile gerçekleştirilen görüşmelere eşlik etmiş ve katılım sağlamıştır.
Düzce Valisi Ali Fidan Büyükelçi Yu’nun ziyaretini memnuniyetle karşılamış ve Düzce’nin dinamik ve genç bir şehir olduğunu vurgulayarak ve sahip olduğu doğal kaynaklar, güzel doğası ile birlikte endüstri ve tarım alanlarındaki büyük büyüme potansiyeli ile farklı etnik grupların uyum içerisinde yaşadığı bir şehir olduğuna dikkat çekmiştir. Şehirde 158 Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı yaşamakta ve daha fazla Çinli’yi hem ziyaret gerçekleştirmek hem de yatırım olanaklarını keşfetmek üzere Düzce’ye beklediklerini ifade etmiştir.
Büyükelçi Yu Vali Fidan’a ve Belediye Başkanı Keleş’e gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür etmiş ve Türkiye’nin son yıllardaki hızlı büyüme ve kalkınmasına dikkat çekerek iki devletin Başkanlarının geçtiğimiz yıl iki defa bir araya gelerek iki ülke arasındaki ilişkileri canlandıracak olan ve Çin ile Türkiye arasında anlaşma imzalandığına tanıklık etmenin memnuniyetini yaşadığını belirtti. Aynı zamanda Türkiye ve özellikle Düzce’yi ziyaret edecek Çinli turist ve işadamları sayısında artış olacağına inandığını ifade etti.
Türkiye’deki Çinli Şirketler Birliğinin görüşmeleri sırasında Düzce İlini temsil eden 18 girişimci coşkulu bir tutku sergiledi. Şirketin Genel Müdürü Wang Xiuping, Türkiye’de 10 yıl içerisinde çok büyük ve önemli edinimler sağlanacağına dikkat çekerek China Shipping’in COSCO ile birleşmesinden sonra gelişim beklentilerini açıkladı ve şirketin bu birleşmeden sonra nakliyat, lojistik, terminal, e-ticaret alanlarında sınırlar ötesi işbirliği arzuladıklarını ve hem maliyetlerin düşürülmesi ve hem de rekabet yeteneğinin geliştirilmesine yönelik küresel bir sağlayıcı daha entegre bir lojistik şirket yapısı ile entegre lojistik çözümler sunabileceklerini kaydetti.

6

9

7