passat-car

Haz 05

China Shipping Türkiye Acenteliği 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle İzmir Şube Ofisinin açıldığını duyurmaktan memnuniyet duymaktadır.

Açılış töreni, Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Su Gao Chao, China Shipping (Avrupa) Holding ve China Shipping Türkiye Acenteliği Başkanı Liu Zhong Ping, China Shipping (Avrupa) Holding Ticari Departman Genel Müdürü Yang Zhi Xiang ve 180’den fazla saygın ve VIP konuk ve müşterilerin de katılımıyla 28 Mayıs 2015 tarihinde yeni tasarlanmış ofisinde gerçekleştirildi.

rynalnqankdv

Başkan Liu Zhong Ping; ‘China Shipping Grubunun Doğu Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde Türkiye’yi stratejik öneme sahip ülke olarak gördüğünü ve yeni hizmetlerin kapasitesinin büyümesi ile paralel olarak Türkiye Acenteliğinin gelişimine büyük önem vermekte olduğunu vurgulayarak, China Shipping Grubunun küresel ağ sayesinde küresel boyut elde edebilmek için geliştirilen bir stratejinin bir parçası olarak 1997 yılında kurulduğunu ve bölgesel müşterilerine en iyi hizmeti sunduklarını belirtmiştir. 2005 yılında kurulan China Shipping Türkiye Acenteliği, China Shipping Küresel Ağındaki en önemli bölgesel ofislerden birisidir ve piyasada olağanüstü bir ilerleme kaydederek saygın bir itibar kazanmıştır.‘’

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Sn. Su Gao Chao yaptığı konuşmasında şu hususların altını çizmiştir: ‘Türkiye sahip olduğu benzersiz coğrafi avantajları ile Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının kesiştiği bir konumdadır ve tarihi İpek Yolu üzerinde çok önemli bir merkezdir. Türkiye’nin üçüncü büyük şehri ve ikinci en büyük limanına sahip olan ve ekonomik büyümesi zirveyi zorlayan İzmir Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır.

İnanıyoruz ki, China Shipping Türkiye Acenteliği İzmir Şubesi özellikle İzmir ve Çin Halk Cumhuriyeti şehirleri arasındaki ikili ilişkilerin gelişimlerine katkıda bulunacaktır. İzmir’deki lojistik sektörünün gelişimine olumlu katkılar sağlayacaktır. Türkiye ve Çin arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin artmasına yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda İzmir’in diğer şehirler ve ülkeler ile yeni işbirlikleri ve iletişim olanaklarının kurulmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Sn.Su Gao Chao’un konuşmasının tamamı için tıklayınız :

Yönetim Müdürü ve China Shipping Türkiye Acenteliği İzmir Şube Müdürü Wang Xiu Ping açılış töreninde samimi bir konuşma yapmıştır. Türkiye ve Çin hükümetlerinin desteği ve yardımlarıyla, Başkan Liu Zhong Ping’in Başkanlığında, müşterilerin de güveni ve desteği ile Türkiye’nin başlıca limanlarında sunulan hizmetler iş hacmimizde hızlı bir büyüme meydana getirmiştir. China Shipping Türkiye Acenteliği Çin ve Türkiye arasında uzun yıllara dayanan ticaret tarihçesinde dikkate değer kazanımlar ve başarılara imza atmıştır. Her iki tarafın güçlü olduğu yanlar bellidir, uzun vadeli iş imkanlarını belirleyen her iki hükümetin de desteği ile 2020 yılı için hedeflenen ikili ticaret hacmi 100 milyar ABD Dolarını aşacaktır. ‘Deniz İpek Yolu’ ‘İpek Yolu Ekonomik Kuşağı’ meydana getirecek ve iki ülke arasındaki ikili işbirliğini geliştirecektir. Bu yıl 28 Şubat tarihinde Mersin Şubemizi ve 28 Mayıs’ta İzmir Şube ofisimizi açtık. Liderlerimizin, arkadaşlarımızın ve müşterilerimizin güvenini boşa çıkartmayacağımızdan ve onları hayal kırıklığına uğratmayacağımızdan eminiz. Türkiye ve Çin’de işsizlik oranlarının düşürülmesine ve çeşitli konu ve alanlarda gelişimlere katkıda bulunacağız. Şirketimiz kanunlar çerçevesinde ve çalışanlarına saygılı bir şekilde ticari faaliyetlerini sürdürecek, müşterileri ile birlikte büyüyerek ortak gelişim ve ilerlemelere imza atacaktır. Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı  için herkese iyi dileklerimle.’