Mar 06

dsc_0470dsc_02923

China Shipping Group ve China Shipping (Avrupa) Holding’in bağlı kuruluşlarından olan China Shipping Türkiye Acenteliği resmi açılışını 28 Şubat 2015 tarihinde yapacağını duyurdu. China Shipping (Avrupa) Holding Başkanı ve aynı zamanda China Shipping Türkiye Acenteliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Sayın Liu ZhongPing, China Shipping (Avrupa) Holding ticari departman Genel Müdürü Sayın Yang ZhiXiang ve Mersin Liman Başkanlığı, Mersin Uluslararası Limanı; Mersin Deniz Ticaret Odası ve yerel partnerler kutlama törenine katıldı.

 

Mersin Limanı Asya, Orta Doğu ve Avrupa’yı bağlayan doğu Akdeniz’de konumlanmıştır. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci limanıdır. Mersin Limanının geniş hinterlant sahası ile birlikte sınırsal İskenderun limanı Türkiye’nin iç kısmında bulunan 13 büyük ve orta büyüklükteki şehre hizmet vermektedir. Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı stratejik konumu her zaman önemini koruyacaktır.

 

Kendi Acente ağı kuruluşunu tamamlama; daha fazla yayılma ve daha fazla tahsis ve mevki meydana getirme; besleme-ikmal ağı kurulumunun iyileştirilmesi; aktarma merkezi ve soğuk hava gemisi havuzu oluşturma dahil olmak üzere China Shipping’in Türkiye bölgesi içerisinde geliştirdiği kapsamlı piyasa stratejileri ile birlikte China Shipping Türkiye’nin iş gelişimi kesinlikle sol şeride hızlı bir giriş yapacaktır. Bu, ‘İpek Yolu Ekonomik Kuşağı’ stratejisini icra etmek için China Shipping için yeni bir uygulamadır.

 

Karşılıklı resmi yemek esnasında, China Shipping (Avrupa) Holding Başkanı Sayın Liu ZhongPing heyecan verici açıklamalarda bulundu. China Shipping Türkiye acenteliği China Shipping küresel ağındaki en önemli bölgesel bağlı kuruluşlardan birisidir. Doktor Wang XiuPing yönetimindeki China Shipping Türkiye büyük bir yol kat etmiş ve saygın bir itibar kazanmıştır. Özellikle 2014 yılında GEM hizmet açılımı ve yerel ekiplerin kolektif çabaları sayesinde China Shipping Mersin limanı yıllık hacmi tarihinde bir ilk olarak %60’tan daha fazla bir artış kaydetmiştir.

China Shipping Türkiye ve Pazarlama Bölümü yöneticisi Sayın Nuri yeni bir hizmet hattının tanıtımını gerçekleştirmiştir; Mersin Uluslararası Limanı Genel Müdürü ve müşteri temsilcileri sırasıyla konuşmalar yapmışlardır.

Açılış töreni esnasında, China Shipping Türkiye’yi temsilen İdari Yönetici Sayın Wang XiuPing liderlere; seçkin konuklara ve süreç boyunca katkılarını esirgemeyen personele ve her zaman China Shipping’i destekleyen daimi müşterilere teşekkürlerini iletmiştir.

 

Açılış töreni son derece başarılı geçmiş ve büyük bir yankı uyandırarak, China Shipping’e müşteri akınına neden olarak arz ihtişamlı talebe yanıt verememiştir.

Bu yılın ikinci yarısında China Shipping Türkiye acenteliği İZMİR şubesinin açılışını gerçekleştirecektir.